Вторият финалист

Хърватия спря полета на Англия и е на исторически финал за първи път

23:49 | 11 юли 2018 | Видяна 266
На снимката: Снимка: ФИФА

Хърватия победи Англия и ще спори с Франция за световната футболна титла! На митичния "Лужники", "шахматистите" надиграха Трите лъва в драма за историята.

Началото беше идеално за "трите лъва", които поведоха при първото опасно положение в мача.

В 4-ата минута Модрич фаулира Деле Али в удобна позиция за обстрел пред наказателното поле. Киърън Трипиър стреля страхотно над стената от прекия свободен удар и не остави шансове на Субашич - 1:0 за Англия.

Англичаните опитаха да използват импулса в играта си, а хърватите не бяха особено свежи и повечето им атаки изглеждаха безнадеждни. В 30-ата минута Хари Кейн направи страхотен пропуск сам срещу вратаря, а после и при добавката, но се оказа, че страничният съдия е вдигнал спорна засада в ситуацията.

В 32-ата минута Анте Ребич стреля, но Джордан Пикфорд се намеси на вратата на Англия.

През втората част Хърватия постепенно се разигра и атакуваше все по-опасно, а "трите лъва" бяха наказани за пасивността си.

В 68-ата минута Върсалко центрира отдясно, а Иван Перишич засече топката с бутоните, за да я вкара във вратата на Пикфорд - 1:1.

Пет минути по-късно Перишич можеше да донесе пълен обрат на отбора си след грешка в защитата на англичаните, но ударът му с левия крак срещна гредата. Англия изглеждаше все по-несигурно в защита и в последните минути Хърватия опита да използва момента си.

В 84-ата минута Пикфорд боксира лошо една топка право на крака на Перишич, но ударът на крилото не беше точен. Към края съперниците бяха предпазливи и така влязоха в продължения.

Британците направиха всичко по силите си, за да се доберат до дузпите, но късметът не беше на тяхна страна.