Синя радост

Левски надви ЦСКА с обрат в последните минути

16:36 | 4 март 2017 | Видяна 12987
На снимката: Вечното дерби завърши 2:1

"Левски" победи ЦСКА с 2:1 в голямото футболно дерби от 23-ия кръг на Първа лига.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за "червените". В 5-ата минута Арсенио Нунеш намери пролука в защитата на домакините и отбеляза за 1:0.

Сините губеха с 0:1 до 70-ата минута и отстъпваха игрово през по-голямата част от двубоя, но направиха обрат благодарение на попаденията на Роман Прохазка и Давид Яблонски и страхотните изяви на вратаря Николай Кръстев.

Както често се случва, считаният за фаворит преди мача отбор не успя да надделее. ЦСКА беше в серия от девет поредни мача без загуба, а в последните си седем двубоя дори не допусна гол.

"Левски" пък направи треньорска смяна в навечерието на дербито, а завърналият се начело на отбора Николай Митов имаше големи проблеми с отсъстващи играчи.